چاپ و اکسپت مقاله

برای هر دانشجو یا پژوهشگر، پذیرش مقاله در حیطه آی اس آی معتبر ترین موفقیت علمی و پژوهشی می باشد. فرآیند چاپ و اکسپت مقاله از آسان به سخت دارای مراحل مختلفی است که ساده ترین و سهل الوصول ترین شیوه ارائه مقاله، شرکت در همایش ها و سخنرانی های مربوطه می باشد. در مرحله بعد از نظر اعتبار مقالات علمی ترویجی و پس از آن علمی پژوهشی قرار می گیرند. در سخت ترین مرحله، مقالات آی اس آی هستند که کسب پذیرش در آن ها رزومه پژوهشی بسیار قوی برای صاحب مقاله محسوب می شود. به منظور کسب پذیرش مقاله آی اس آی باید چند مرحله مهم را سپری کرد:

 

مرحله اول: نگارش یک مقاله منسجم و هدفمند:

 اولین مرحله و در واقع مهم ترین مرحله برای دریافت پذیرش مقاله ISI نگارش یک مقاله منسجم، هدفمند و اصولی می باشد. یک مقاله آی اس آی باید از نظر ساختار علمی فرآیند کل به جزء داشته و بدون ذکر مطالب حاشیه ای، تکراری و بدیهیات سعی کند کاشف نکاتی جدید در رشته ای به خصوص باشد. موضوع انتخابی برای مقالات آی اس آی باید دغدغه روز و جهانی آن رشته باشد و موضوعات قدیمی که در زمینه آن ها مقاله و کتاب زیاد چاپ شده است ارزش کمتری برای تبدیل به مقاله آی اس آی دارند. از نظر روش شناسی پژوهش، تمامی مراحل باید کاملا رعایت شود، همچنین روش تحقیق، سوالات و فرضیات به روشنی مشخص گردد. یکی از نکات مهم در مقاله نویسی آی اس آی نحوه رفرنس دهی می باشد. در منابع و مآخذ مقاله باید از منابع دست اول، نظریه پردازان معتبر و کتب اصلی استفاده نمود و هرگونه استناد و ارجاع به مقاله های پیشین خود نویسنده و یا استفاده از مطالب سایت های اینترنتی، روزنامه ها و مجلات کم اعتبار از کیفیت مقاله کم کرده و حتی باعث مردود شدن آن می شود.

نکته مهم: توجه کنید در صورتی که پیرامون موضوع انتخابی شما در دو سال اخیر مقالات زیادی چاپ شده است، سعی کنید از مقالات جدید و به روز استفاده کنید و کمتر به مقالات قدیمی ارجاع دهید. اما در صورتی که در دو سال اخیر منابع مناسبی پیرامون موضوع شما کار نشده است، مجاز هستید تا 5 سال قبل را در مقاله تان استناد کنید.

 

مرحله دوم: پیدا کردن مجله مناسب با رتبه بندی isi مناسب:

این مرحله نیز به اندازه مرحله اول مهم است ، چرا که اگر شما مقاله بسیار قوی نگارش کرده باشید ولی در مجله نا مناسبی چاپ کنید، می توان گفت بخش زیادی از زحماتتان را هدر داده اید. از این رو با مراجعه به سایت های مختلف و مشاوره با اساتید و مشاوران حرفه ای می توانید مناسب ترین مجله ها در زمینه موضوع و رشته خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید رتبه بندی مجله ها در هر سال تغییر می کند لذا به رتبه مجله مورد نظر خود در چند سال متوالی دقت کنید تا میزان اعتبار آن را دریابید.

 

مرحله سوم: مقاله مورد نظر را در درگاه مجله ی انتخابی بارگذاری کنید یا برای داوران ایمیل کنید:

 پس از یافتن مجله مناسب با موضوع و رشته ی خود، حالا باید مقاله تان را با توجه به اصول و ضوابط مجله، برای داوران ارسال کنید. نحوه ارسال مقالات بستگی به سیاست های مجله دارد.

 

مرحله چهارم: مرور مقدماتی ادیتور بر روی مقاله:

 در این بخش ادیتور مجله از نظر موضوع، نگارش، صفحه بندی و نکات دیگر مقاله شما را بررسی می کند.

 

مرحله پنجم: رد، پذیرش یا تعیین اصلاحات در مقاله به شیوه نکته گذاری:

در این مرحله معمولا با ارائه کامنت یا یادداشت هایی اطلاحات مقاله به نویسنده اعلام می شود و مهلت زمانی نیز برای وی در نظر گرفته می شود تا اطلاحات را انجام داده و مجددا برای داوران ارسال کند. در موارد اندکی مقاله بلافاصله پس از داوری تایید نهایی را می گیرد، همچنین در مواردی که سرقت ادبی یا عدم انسجام و هدفمندی مقاله توسط داور مشاهده شود مقاله به طور قطع مردود می شود.

فرم سفارش

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
شماره تماس :  
رشته تحصیلی
گرایش
دانشگاه
مقطع
الصاق فایل حجم باید زیر 20 mb و فرمت doc , docx , pdf باشد.
توضیحات تکمیلی :
کد امنیتی بالا :