ترجمه، ویرایش و تقویت مقاله

 ترجمه را می توان مبادله اندیشه ، تفکرات و نگرش چند ملت دانست. جهان بینی نویسنده یا صاحب نظری در آن سوی دنیا، به وسیله ترجمه برای مردم با زبان و فرهنگ دیگری روشن می گردد. ترجمه اگر صحیح و اصولی انجام شود می تواند پیام نویسنده را شفاف و روشن به مخاطب و خواننده انتقال دهد و اگر نامفهوم ، گیج کننده و مبتدی باشد می تواند باعث سردرگمی و کلافگی خواننده شود. از این رو پرداختن به ترجمه صحیح به ویژه در مقالات آی اس آی بسیار مهم و حساس است.

ویرایش نیز به همین صورت است، به طوری که از ویراستار انتظار می رود با ویرایش متنی آن را برای خواننده جذاب تر و خوشایند تر سازد. کلیه اشکالات نگارشی، املایی، دستور زبان، جمله بندی و غیره باید در ویرایش برطرف شود. در حقیقت می توان نتیجه گرفت ارتقاء یک مقاله علمی پژوهشی یا آی اس آی رابطه تنگاتنگی با ترجمه و ویرایش صحیح و حرفه ای در آن دارد.

 

در نگارش یک مقاله موفق آی اس آی به منظور چاپ در معتبرترین مجله ها و ژورنال های ثبت شده توسط موسسه آی اس آی، باید ترجمه و ویرایش صحیح صورت پذیرد. ترجمه در رابطه با مقاله دو بخش دارد، بخش اول هنگامی است که قسمتی از چهارچوب مقاله ترجمه ای از یک منبع خارجی می باشد، در این صورت نویسنده مقاله باید تلاش کند هدف و منظور نویسنده اصلی را به صورت صحیح در مقاله اش بدون هیچ کم و کاست ذکر کند. زیرا در قبال وی مسئولیت معنوی دارد. بخش دیگر ترجمه کل مقاله به منظور ارسال برای یک مجله خارجی می باشد که در این صورت نویسنده باید تلاش کند از ترجمه حرفه ای در این زمینه استفاده کند تا هدف و مفهوم مقاله اش به درستی توسط داوران درک شود. بدیهی است در صورت معتبر بودن مقاله نگارش شده اگر از ترجمه تحت‌اللفظی یا لغت به لغت استفاده شود باعث مردود شدن مقاله می شود.

مترجمین حرفه ای پارسه پژوهش، با ارائه ترجمه تخصصی برای مقالات در رشته های مختلف، شانس قبول شدن مقاله شما را برای چاپ در مجلات معتبر آی اس آی، بالا می برند.

در بسیاری از موارد دیده شده است مقاله ای با منابع و نگارش بسیار قوی تنها به علت ترجمه غلط و نامفهوم نتوانسته است در روند داوری مجلات معتبر چاپ شود و ماه ها زمان و هزینه های پژوهشگر تنها به این علت از بین رفته است.

دپارتمان ترجمه و ویرایش مقالات در پارسه پژوهش به شما کمک می کند به راحتی مقاله ی خود را در مجلات مورد نظرتان چاپ کنید.

فرم سفارش

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
شماره تماس :  
رشته تحصیلی
گرایش
دانشگاه
مقطع
الصاق فایل حجم باید زیر 20 mb و فرمت doc , docx , pdf باشد.
توضیحات تکمیلی :
کد امنیتی بالا :