در تاريخ دانش و تفكر، ما براي نايل گشتن به واقعيت و وقوف به اسرار هستي و خلقت با طريقي بنيادين و ذاتي مواجهه مي‌شويم طريق عقل و طريق عشق. اين دو طريق در تاريخ فلسفه و عرفان اسلامي نيز وجود دارد و براي يافتن حقيقت، هر دو طريق كشف و شهود و استدلال و منطق مورد عنايت قرار گرفته است. در اين بين پيروان اصالت عقل بر اين باورند كه مي‌شود با استدلال و منطق به بينش و حكمت نايل گشت و به اسرار هستي واقف گشت. باوري كه در رشته فلسفه و حكمت اسلامي نيز با آن مواجه مي‌شويم. در حقيقت دانشجویان اين نگرش را مورد بررسي و تحليل قرار داده‌اند و سیستم تعلیمی آنها بر اساس بررسي مكاتب فلسفي مانند مشَاء اشراق يا ملاصدار پابرجاست. دروس تخصصي رشته فلسفه و حكمت اسلامي عبارتند از فلسفه‌ اسلامي‌، كلام‌، حكمت‌ عملي‌، منطق‌، تاريخ‌ فلسفه‌ اسلامي‌، تاريخ‌ فلسفه‌ غرب‌، متون‌ فلسفي‌ به‌ زبان‌ خارجي‌، عرفان‌.

دانشجوها در مدت مقطع كارشناسي افزون بر شناخت موضوعات اصولي و پايه‌اي در عرصه‌هاي گوناگون علوم اسلامي، تا حدودي درباره فلسفه و حكمت اسلامي و فلسفه غرب به انديشه و تخصص لازم دست مي‌يابند. به نحوی كه هنگام اتمام اين دوره دانش كافي براي ادامه تحصيل در دوره‌هاي كارشناسي‌ارشد و دكتري در گرايش‌هاي فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه تطبيقي مهيا مي‌گردد . بديهي است كه آماده کردن افراد مستعد به منظور وصول به تحصيلات تكميلي با هدف مطالعات تخصصي و اجتهادي غايت اساسي براي ايجاد اين مقطع آموزشی مي‌باشد و تنظيم چارت آموزشي به صورتي كه مابقی دوره‌هاي سه‌گانه آموزش عالي، اهداف ياد شده در چارت درسی گنجانده شود.

دانشجویان اين گرايش به طور كلي 32 واحد درسي را طي مي‌كنند كه 4 واحد آن به انجام پایان نامه اختصاص دارد. موسسه علمی-پژوهشی پارسه پژوهش آمادگی دارد با بهره‌مندی از زبده‌ترین متخصصین پژوهشی کشور در این رشته تحصیلی که از فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های کشور هستند به دانشجویان این رشته هم در انتخاب موضوع و هم انجام پایان نامه با رتبه علمی بالا کمک نمایند.

 

فرم سفارش

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
شماره تماس :  
رشته تحصیلی
گرایش
دانشگاه
مقطع
الصاق فایل حجم باید زیر 20 mb و فرمت doc , docx , pdf باشد.
توضیحات تکمیلی :
کد امنیتی بالا :