با وجود آنکه گرایش فلسفه تطبیقی دارای وجه اشتراک با سایر گرایش‌های فلسفه می‌باشد، ولی با توجه یه اینکه این گرایش در نظر دارد افراد خلاق و پژوهش‌گر را در زمینه فلسفه به گونه‌ای تعلیم دهد تا قادر باشند ضمن حضور در عرصه‌های جهانی، تفکرات متفکران اسلامی و غیر اسلامی را به صورت آزاد مورد نقد و تحلیل قرار دهند، موضوعات و مباحث فلسفی به شکل تطبیقی مطرح می‌گردد.
دانشجویان این رشته با مداقه در مباحث این گرایش می‌توانند با پژوهش بیشتر در آن، در هر یک از مباحث مطرح در این گرایش به شکلی تخصصی صاحب‌نظر گردند.
موفقیت در این گرایش نیازمند توان تحلیل و استدلال، بهره‌مندی از خلاقیت فکری و قدرت بیان خوب و همچنین استیلاء بر کتب اصیل فلسفه اسلامی و پژوهشی در مورد فلسفه غرب، می‌باشد.
مقطع دکتری گرایش فلسفه تطبیقی بر اساس آیین‌نامه دکتری تصویب شده در وزارت علوم حداکثر تا چهار و نیم سال طول می‌کشد. کتب بسیار مهم این رشته عبارت‌اند از: معرفت شناسی، زمان و مکان، علیت، خدا و جهان آفرینش، تغییر و حرکت، اثبات وجود خدا، صفات خدا، مرگ و جاودانگی، نفس و بدن. در مجموع دروس گرایش فلسفه تطبیقی دارای 36 واحد است که 18 واحد آن آموزشی و 18 واحد انجام پایان نامه می‌باشد. موسسه پارسه پژوهش با بهره‌مندی از متخصصان زبده پژوهشی در این رشته تحصیلی آمادگی دارد خدمات انجام پایان نامه، انجام مقاله و انجام پروپوزال را ارائه نماید.

 

فرم سفارش

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
شماره تماس :  
رشته تحصیلی
گرایش
دانشگاه
مقطع
الصاق فایل حجم باید زیر 20 mb و فرمت doc , docx , pdf باشد.
توضیحات تکمیلی :
کد امنیتی بالا :