از شاخه‌هاي رشته الهيات مي‌توان شاخه‌ي شافعي را نام برد كه بيشتر درس‌هاي آن با رشته فقه و مباني حقوق اسلامي مشترك است. احكام اجرایی اسلام به عنوان مثال: عبادت، معاملات، مناكحات، جزا، قضا و شهادت و نيز اصول از نظر مذهب شيعه در رشته فقه شافعي تدريس مي‌گردد. رشته فقه شافعي فقط از ميان متقاضيان اهل تسنع، اقدام به پذیرش دانشجو مي‌كند.

 مي‌توان گفت كه از سال 1323 هجري شمسي به دنبال كوشش «دارالتقريب» و به همراه احداث كرسي فقه جعفري در دانشگاه الزهرا مصر، دانشگاه تهران نيز در راستاي تاسيس كرسي فقه شافعي و حنفي قدم برداشت. در سال 1369 هجري شمسي در دانشگاه تهران رشته شافعي و در سال 1375 دانشگاه مذاهب اسلامي مبادرت به پذیرش دانشجو كردند.

 قبل از شکل‌گیری اين گرايش، فقه و حقوق شافعي دانشگاه مذاهب اسلامي گرايش شافعي ناميده مي‌شد. به دنبال احداث دانشگاه مذاهب اسلامي، همه ساله اقدام به پذیرش گروهي از دانشجویان حاذق، آماده و علاقه‌مند از سراسر كشور مي‌گردد تا علاوه بر  شناخت احكام فقه شافعي دانشگاهي، با داشتن مدرك مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بتوانند در يكي از ادارات و نهادهاي دولتي و غيردولتي مشغول به فعاليت گردند.

موسسه علمی-پژوهشی پارسه پژوهش آمادگی دارد با بهره‌مندی از زبده‌ترین متخصصین پژوهشی کشور در این رشته تحصیلی که از فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های کشور هستند به دانشجویان این رشته هم در انتخاب موضوع و هم انجام پایان نامه با رتبه علمی بالا کمک نماید.

 

فرم سفارش

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
شماره تماس :  
رشته تحصیلی
گرایش
دانشگاه
مقطع
الصاق فایل حجم باید زیر 20 mb و فرمت doc , docx , pdf باشد.
توضیحات تکمیلی :
کد امنیتی بالا :