انجام پایان نامه حقوق محیط زیست در کلیه گرایشها توسط اساتید باتجربه دپارتمان تخصصی حقوق موسسه پارسه پژوهش

انقلاب صنعتی در قرن هفدهم و همچنین کشف نفت در قرن هجدهم، تحولات عظيمی را در زندگی بشر به همراه داشت. با تحول روابط و پيشرفت‌های اجتماعی و اقتصادی به ويژه در سطح جوامع صنعتی تأثير بيشتر اين فعاليت‌ها بر جنبه‌های زيست محيطی فعاليت‌های توليدی و حقوق مصرف‌كننده مشهودتر گرديد و مقتضای اين تحولات چنين مي‌نمود که حقوق نيز همگام با نيازهای بشری به تنظيم اين روابط بپردازد. در رويکرد پست مدرن دنيای امروز، كه از ويژگي‌هاي آن مخالفت با رشد اقتصادي به بهانه‌ي تخريب محيط زيست است همواره يکی از مسائل و دغدغه‌ها اين بوده که آيا پيشرفت صنعت و پيدايش تکنولوژی، رفاه عمومی را به همراه خواهد داشت يا نه؟
در پاسخ به اين پرسش، بين اقتصاددانان و طرفداران محيط زيست اختلاف نظر فاحشی وجود داشت؛
از نظر اقتصاددانان، پيشرفت صنعت و تکنولوژی، رفاه عمومی را به همراه خواهد داشت؛ در حالی که طرفداران محيط زيست بر اين باور بوده‌اند، که رفاه عمومی همراه با پيشرفت صنعت و تکنولوژی، بدون توجه به محيط زيست محقق نخواهد شد. در واقع مي‌توان گفت، برای اولين بار در کنوانسيون 1972 استکهلم بود که "حق بر محيط زيست سالم" به عنوان يکی از حقوق مسلم بشر شناخته شد. به تدريج گرايش مهمی تحت عنوان "حقوق محيط زيست" در مباحث حقوقی مطرح شد. امروزه ما شاهديم که حقوق محيط زيست در رويکردهای عصر پست مدرن ما جايگاه بسيار مهمی دارد؛ امروزه مسأله‌ي محيط زيست تبديل به يک مسأله‌ي جهانی شده است. به عنوان مثال، تقريباً در اکثر وب سايت‌هايی که متعلق به ارگان‌های تجاری و صنعتی است، يک لينک هم به خط مشی‌های زيست محيطی آن سازمان مربوط می‌شود. به نظر ما ايران هم نبايد از اين حرکت جهانی غافل بماند.

موسسه علمی-پژوهشی پارسه پژوهش آمادگی دارد با بهره‌مندی از زبده‌ترین متخصصین پژوهشی کشور در این رشته تحصیلی که از فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های کشور هستند به دانشجویان این رشته هم در انتخاب موضوع و هم انجام پایان نامه با رتبه علمی بالا کمک نمایند.

 

فرم سفارش

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
شماره تماس :  
رشته تحصیلی
گرایش
دانشگاه
مقطع
الصاق فایل حجم باید زیر 20 mb و فرمت doc , docx , pdf باشد.
توضیحات تکمیلی :
کد امنیتی بالا :