دانشجوها در رشته تاريخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامي اطلاعات زیادی از تاريخ و جفرافياي جوامع اسلامي به دست می‌آورند؛ بدين معنا كه دانشجويان با  آداب و رسوم، باورها و عقايد مسلمانان مناطق گوناگون دنيا مانند مسلمانان آسياي جنوب شرقي، شمال آفريقا، اروپا و آمريكا آگاهي بيشتری پيدا مي‌كنند. همچنین با تاريخ اسلام از صدر اسلام تا عصر كنوني، تاريخ تاسيسات اسلامي (شناخت رژيم و نظام حكومت‌هاي مسلمان چه نظام مالي، سياسي، اداري و...) تاريخ علوم (علوم عقلي و نقلي كه خاستگاه آن اسلام مي‌باشد) تاريخ منطقه‌اي، تاريخ سال شمار، مآخد شناسي تاريخي (آشنايي با منابع و مآخذ تاریخي) تاريخ‌نگاري (شناخت روش‌هاي تاريخ‌نگاري در اسلام و انواع تاريخ‌ نويسي مانند وقايع‌ نگاري، معاجم الرجال، طبقات، احوال‌ بلاد، احوال‌ امم‌ و …) و همچنين با تاريخ هنر معماري اسلامي و تاريخ تعليم و تربيت اسلامي شناخت بيشتري پيدا مي‌كنند.
دروس تخصصي اين رشته عبارتند از وضع‌ كنوني‌ جهان‌ اسلام‌، تاريخ‌ نگاري‌ در اسلام‌‌، تاريخ‌ هنرهاي‌ اسلامي‌‌، تاريخ‌ اسلام‌ از آغاز خلافت‌ عباسي‌ تا پايان‌ آل‌ بويه‌، تاريخ‌ اسلام‌ از سلاجقه‌ تا سقوط‌ بغداد، تاريخ‌ اسلام‌ در مصر و شام‌ ، تاريخ‌ اسلام‌ در مغرب‌ و اندلس‌، كليات‌ فرهنگ‌ و تمدن‌ اسلامي‌، تاريخ‌ تشكيلات‌ اسلامي‌ ، متون‌ تاريخي‌ ، اسلام‌ در برخورد با غرب‌ و استعمار، اسلام‌شناسي‌ در غرب‌، متون‌ جغرافيایي‌، تاريخ‌ آموزش‌ و پرورش‌ در اسلام‌، جغرافياي‌ تاريخي‌ اسلام‌، تاريخ‌ علوم‌ در اسلام‌، تاريخ‌ تشيع‌.

فارغ‌التحصيلان رشته تاريخ تمدن اسلامي نيز مي‌توانند در وزارت امور خارجه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي استخدام شوند و چنانچه نویسنده توانایی باشند، به امور تحقيقاتي و تحرير كتب تاريخي بپردازند.

دانشجویان اين گرايش به طور كلي 32 واحد درسي را طي مي‌كنند كه 4 واحد آن به انجام پایان نامه اختصاص دارد. موسسه علمی-پژوهشی پارسه پژوهش آمادگی دارد با بهره‌مندی از زبده‌ترین متخصصین پژوهشی کشور در این رشته تحصیلی که از فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های کشور هستند به دانشجویان این رشته هم در انتخاب موضوع و هم انجام پایان نامه با رتبه علمی بالا کمک نمایند.

 

فرم سفارش

نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
شماره تماس :  
رشته تحصیلی
گرایش
دانشگاه
مقطع
الصاق فایل حجم باید زیر 20 mb و فرمت doc , docx , pdf باشد.
توضیحات تکمیلی :
کد امنیتی بالا :